Dvojka.sk

  • Zväčšiť veľkosť fontu
  • Štandartná veľkosť fontu
  • Zmenšiť veľkosť fontu
Projekty Modrá škola Exkurzia do čistiarne odpadových vôd Myjava

Exkurzia do čistiarne odpadových vôd Myjava

E-mail Vytlačiť

exkurzia do ČOV11. októbra sme sa zúčastnili exkurzie do čistiarne odpadových vôd Myjava. Vyparádení vo vestách a s ochrannými prilbami s logom "Modrá škola", sme sa vybrali prezrieť proces čistenia odpadových vôd v jednej z najmodernejších prevádzok na Slovensku.

Pracovníčky ČOV nás postupne oboznamovali so všetkými fázami, ktorými prechádza znečistená voda. Prezreli sme si miesto prítoku, mechanické, biologické aj chemické čistenie vody. Oboznámili sme sa s produktami, ktoré pri čistení vody vznikajú - kal a plyn - i s ich ďalším spracovaním a získali množstvo nových, zaujímavých poznatkov. Ďakujeme ochotným pracovníčkam čistiarne, ktoré nám primeraným spôsobom umožnili nazrieť do tajomstva premeny znečistenej vody na takú, ktorá už neohrozí naše životné prostredie.

 

Fotogaléria školy

Reklamný panel

Aktuálne odkazy

Zoznam stredných škôl
Vyber si strednú školu
Ako na strednú školu
Informácie o možnostiach štúdia

Viete, že môžete vybraný obsah našich stránok odoberať pomocou RSS kanálov? Takto možno odoberať napríklad našu úvodnú stránku, oznamy tried, články školskej jedálne... Na stránke sa nachádza v pravom dolnom rohu ikona s názvom RSS. Stačí na ňu kliknúť a nastaviť možnosť odoberania. U niektorých prehliadačov však treba najprv nainštalovať príslušné rozšírenie. Na inštaláciu rozšírenia pre odber RSS v Google Chrome treba postupovať nasledovne: voľba Nástroje> Rozšírenia > Viac rozšírení> Rozšírenia >od spoločnosti Google>Rozšírenie odber RSS.